Celostátní portál pro organizaci dobrovolníků

26. března 2020, 17:52

Portál chcipomoct.cz slouží k registraci a třídění pomoci dobrovolníků v současné krizové situaci. Na portálu se mohou registrovat dobrovolníci – studenti i další jednotlivci z řad široké veřejnosti, kteří pomoc nabízejí. Druhou část portálu tvoří systém evidence požadavků od organizací (krizových štábů, sociálních služeb, spolků) i jednotlivců žádajících o dobrovolnickou pomoc. 

 

Portál vytvořil 15ti členný tým Akademického centra studentských aktivit v Brně, a to ve spolupráci s řadou starostů a organizátorů pomoci po celé České republice. „Naší snahou je co nejvíce zkoordinovat nabídku a poptávku a přispět k tomu, aby se pomoc nabízená dobrovolníky dostala k potřebným co nejdříve a aby probíhala co nejbezpečnějším způsobem,“  říká ředitel ACSA Jaroslav Švec.

 

Dobrovolníci již mohou v jednoduchém elektronickém formuláři zakliknout, s čím chtějí pomoci, například s šitím roušek, se zajištěním sociálního kontaktu pro seniory, s nakupováním či venčením jejich domácích mazlíčků nebo s hlídáním a doučováním dětí.