Lidé darují lidem

9. listopadu 2021, 13:50

„Na Tržišti radosti jsem si pořídila hned několik věcí. Když jsem si šla vyzvednout ozdobu na stěnu u její autorky, zjistila jsem, že je to má sousedka. Bylo to moc milé setkání. Mladá maminka se rozhodla splnit si sen a začala vyrábět ozdoby metodou Macrame. Byl to její první výtvor a měla obrovskou radost, že si ho někdo koupil. Navíc jsme tím pomohly nevyléčitelně nemocným zůstat doma s rodinou,“ vzpomíná Markéta.

Markéta se stejně jako mnoho dalších rozhodla nakoupit dárky pod stromeček na Vánočním Tržišti radosti. Veškeré peníze, které se zde vyberou totiž putují Mobilnímu hospici Ondrášek a jeho pacientům. Díky těmto finančním příspěvkům mohou umírající strávit své poslední chvíle doma mezi svými blízkými.

A jak Vánoční Tržiště radosti funguje? Jednoduše. Zapojit se může každý hned dvěma způsoby. Zaprvé můžete něco vyrobit, upéct, uvařit, nabídnout své služby jako například kurz šití nebo výměnu pneumatik a darovat na tržiště. Fantazii se rozhodně meze nekladou. V minulém roce bylo mimo jiné velmi žádané cukroví nebo vánočky. Pokud chcete něčím přispět, dejte vědět Mirce Galajdové na nebo 777 946 777.

Zadruhé můžete na tržišti pořídit něco pro radost sobě nebo svým blízkým, a tím pomoct lidem na konci jejich života. Celá částka je darem pro Mobilní hospic Ondrášek.

Více o Vánočním Tržišti radosti se dozvíte na www.trzisteradosti.cz.

Zapojte se. Darujte nebo si pořiďte dárek, který smysl a splňte tak nevyléčitelně nemocným poslední přání.

Děkujeme.

 

Mobilní hospic Ondrášek, o.p.s.

Přílohy: