Tříkrálový ponor

8. ledna 2020, 11:31 | Sraz otužilců se konal v neděli 5. ledna

Na počest Tří králů se na Žermanické přehradě konal druhý ročník Tříkrálového ponoru. Akci zorganizoval hornobludovický Klub zimních koupelníků ve spolupráci s místní organizací KDU-ČSL. Oproti minulému ročníku připravili organizátoři řadu novinek a vylepšení, jako např. stany na převlečení, bohatší občerstvení, pomoc místních hasičů, oddělené zóny pro diváky atd. 

Krátce před patnáctou hodinou a po společné fotografii začala stovka otužilců s královskými korunami na hlavě postupně vstupovat do vln Žermanické přehrady. Voda měla 3,6°C, což je pro zkušené otužilce celkem normální teplota. Ovšem pro začátečníky, kteří Ponor pojali jako premiérové seznámení s ledovou vodou, to asi moc příjemné nebylo...

Tříkrálový ponor není soutěž. Nezáleží na délce pobytu ani na počtu odplavaných metrů. to spíše charakter happeningu či přátelského setkání.

Na závěr bylo vyhodnocení: Nejmladším otužilcem byl Vašek Chrobák z Horních Bludovic, ročník 2009, nejstarším Zdeněk Hlisníkovským ze Šenova, ročník 1951. Nejoriginálnější korunu vyrobil Václav Šípoš ze Studénky. 

Akce byla podpořena obcí Horní Bludovice.

 

Fotogalerie zde:

https://www.zonerama.com/LukasX-Trail/Album/5920976…

 

https://jack777.rajce.idnes.cz/Trikralovy_ponor_2020/

 

https://www.zonerama.com/CarpeDiem373/Album/5922841

 

 

Reportáž zde:

https://youtu.be/0Gne6HF3RHU