Charita Český Těšín otevřela nová odběrová místa pro antigenní testování na onemocnění covid-19.

26. března 2021, 08:19

Od 17. 3. je zahájen provoz na dvou odběrových místech a to v Českém Těšíně na ulici Mírové 8, a v Charitním domě pro seniory v Hnojníku.

Naším cílem bylo zajistit bezproblémové a rychlé testování našim zaměstnancům, jejich rodinným příslušníkům a blízké veřejnosti. Bezplatné testování s možností opakování každé 3 dny nabízíme osobám s řádným pojištěním v ČR, výsledek a potvrzení obdrží do 15 minut. Díky jednoduchému online rezervačnímu systému na našich webových stránkách https://ceskytesin.caritas.cz/odberove-a-testovaci-misto-covid-19/  se zájemci mohou objednat přímo z pohodlí domova. Na samotné testování pak jen stačí donést s sebou občanský průkaz a průkaz pojištěnce.“ říká ředitelka Charity Český Těšín Monika Klimková.

Preventivní antigenní testování není primárně určeno pro osoby s příznaky onemocnění covid-19 nebo pro osoby v karanténě. I nadále platí, že osoby s příznaky onemocnění kontaktují svého praktického lékaře, který indikuje potřebné vyšetření nebo vystaví žádanku na PCR test. Osoby v karanténě musí 5. – 7. den absolvovat PCR test, který indikuje praktický lékař nebo krajská hygienická stanice.

Vyšetření se dále neprovádí u osob, u nichž neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Také se neprovádí u osob, kterým byl v posledních třech dnech proveden test metodou RT-PCR s negativním výsledkem.

 

V nutných případech jsme schopni zajistit testování pro samoplátce za poplatek 350 Kč.