Charitní pečovatelská služba - Charitní poradna nabízí své služby

23. června 2021, 08:34

Je velice jednoduché dostat se do situace, se kterou si nevíte rady. Z důvodu nemoci jste se několikrát zpozdili se splátkou a nyní Vám hrozí exekuce. Rozpadl se Vám vztah a řešíte péči o dítě. Vašemu blízkému se natolik zhoršil zdravotní stav, že vyžaduje celodenní péči nebo se připravujete na návrat blízkého z nemocnice a nevíte, na co vše se připravit. Není nutné být na problémy sám a stydět se říci si o pomoc.

Charitní poradna je tady pro Vás. Poskytujeme bezplatnou, diskrétní a anonymní pomoc v oblastech dluhové problematiky (např. exekuce, insolvence), rodinné a vztahové problematiky (např. rozvod, péče o děti), dále v problematice péče o osobu blízkou a s tím související informace o možnostech využití kompenzačních pomůckách  či sociálních dávek.

Pomůžeme Vám se v dané oblasti zorientovat, poskytneme potřebné informace, pomůžeme s vyplněním formuláře či sepsáním návrhů a jiných písemností, anebo Vám prakticky předvedeme manipulaci s kompenzační pomůckou. V případě potřeby Vás můžeme doprovodit na úřad či jinou veřejnou instituci.

Charitní poradna dvě pracoviště, a to Poradnu pro rodiny – seniory a pečující, která se zaměřuje na poradenství ohledně péče o osobu blízkou a vše, co s péči o blízkého člověka souvisí. Potřebujete-li pomoc v této oblasti, obracejte se na paní Radku Heliošovou na tel. čísle 734 300 828 anebo prostřednictvím e-mailu .

Trápí-li Vás dluhy, exekuce, problémy v oblasti bydlení, spotřebitelského či rodinného práva obracejte se na Poradnu pro finanční a právní tíseň, která sídlí na ulici Ostravská 285 v Českém Těšíně. Kontaktovat nás můžete na telefonních číslech 731 454 650 a 734 796 858, anebo emailem na   a .  

 

Tým pracovníků Charitní poradny

Přílohy: