CO PLATÍ PRO OBČANY OD 8. ČERVNA:

14. června 2021, 12:37

Povinnost nosit ve venkovních prostorách chirurgickou roušku nebo respirátor platí jen při setkání dvou a více osob vzdálených od sebe méně než dva metry. Neplatí pro členy jedné rodiny. 
● Ochrana dýchacích cest je povinná i na pracovišti. Výjimku mají jen lidé, kteří jsou v místnosti sami nebo jsou stále na jednom místě.
● Na místech, kde je větší koncentrace lidí, je povinný respirátor.
Platí to např. v prodejnách, provozovnách a v dopravě (včetně zastávek)
         = Zkusme spolu zlomit nebezpečný covid ! =
● Otevřené jsou restaurace, bary, herny a kasina nebo vnitřní bazény a koupaliště. Dále pak  sauny, wellness nebo solné jeskyně. A ještě hudební, herní, taneční či společenské kluby a diskotéky - ale bez tance. Povinné budou negativní testy na koronavirus, očkování nebo potvrzení o prodělání nemoci covid-19 (takzvané Trio).
● Jsou umožněny kulturní akce venkovní do 2000 osob  i vnitřní do 1000 osob. Podmínka: Trio (očkování nebo nemoc nebo test). Podobně jako v restauracích.
● Jsou povoleny návštěvy v nemocnicích a sociálních zařízeních.
● Je otevřen I. a II. stupeň základních škol a Mateřské školky. Dále pak střední a základní umělecké školy.
● Jsou otevřené knihovny. Dále botanické a zoologické zahrady (ve vnitřních pavilonech je 15 m2 na osobu).  Také galerie, muzea a památky.
● Otevřené jsou všechny prodejny maloobchodu, zámečnictví, farmářské trhy, prádelny a čistírny. Obnovený provoz mají také opravny obuvi, hodinářství, autobazary, autosalony, fotografické služby, střelnice, solária, hodinářství, zlatnictví, truhlářství či služby péče o dítě do tří let věku v denním režimu.
Své pobočky mohou mít otevřené také cestovní kanceláře a cestovní agentury. Otevřená jsou kopírovací centra, zastavárny i opravny hudebních nástrojů. Dále pak fitcentra. Vnitřní sportovní prostory pro 12 osob, venkovní pro 30.
● Jsou otevřeny hotely a penziony.
● Je umožněno konání veletrhů a výstav.  Rozjet se mohou  lanovky a vleky.
● Na svatbách a pohřbech může být 75 osob uvnitř a 150 osob venku.
● Jsou otevřená kadeřnictví, holičství, pedikúry, manikúry, kosmetiky, masážní a regenerační salóny. Podmínka je Trio (očkování nebo nemoc nebo test). Též  zařízení lázeňské léčebně - rehabilitační péče a  zařízení s péčí o zvířata.